18,20 - 1kg szynki x - 0,3kg szynki x=5,46 za szynke zapłacił 5,46zł 11,26-5,46=5,8 z czyli 5,80 zapłacił za 2/5kg sera 2/5kg - 5,8 1kg - x x=14,50 odp. 1 kog sera kosztował 14,50 zł Myśę, że dobrze, ale sprawdź wszystko.
30dag=0,3kg 0,3x18,2zl=5,46zl 11,26zl-5,46zl=5,8zl 2/5kg=0,4kg 5,8zl:4=1.45zl 1,45zlx10=14,5zl Odp.: Kilogram sera kosztował 14,5zl ;pp
Za 2/5 (ułamek) kg i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. ile kosztował kilogram sera? 1kg szynki = 18,20zł 30dag = 18,20 * 0,3 = 5,46zł 11,26 - 5,46 = 5,80zł 5,80zł za 40dag sera 5,8 : 4 = 10dag 10dag = 1,45 1,45 * 10 = 14,50 zł za kilogram sera Kilogram sera kosztował 14,50zł.
za 2/5 kilograma sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera ????? 2/5---> ułamek proszę pomóżcie daje..naj!!! proszę aby te zadanie było rozwiązane ta poziomie klasy szóstej!
za 2/5 kilograma sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera ????? 2/5---> ułamek proszę pomóżcie daje..naj!!! proszę aby te zadanie było rozwiązane ta poziomie kla...
za dwie piąte (ułamek) ks sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera błagam pomocy!!!
za dwie piąte (ułamek) ks sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ...
za dwie piąte (ułamek) ks sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera błagam pomocy!!!
za dwie piąte (ułamek) ks sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ...
za dwie piąte (ułamek) ks sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera błagam pomoc!!!
za dwie piąte (ułamek) ks sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ...