za 2/5 kilograma sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera ????? 2/5---> ułamek proszę pomóżcie daje..naj!!! proszę aby te zadanie było rozwiązane ta poziomie klasy szóstej!

za 2/5 kilograma sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera ????? 2/5---> ułamek proszę pomóżcie daje..naj!!! proszę aby te zadanie było rozwiązane ta poziomie klasy szóstej!
Odpowiedź

0,30 dag szynki x 18,20 zł = 5,46 11,26 - 5,46 = 5,8 sera było 0,40 dag za który zapłacono 5,80 zł 0,40 dag x 14,50 = 5,80 kg sera kosztował 14,50 zł

x- cena sera 2/5*x + 0,3*18,20 = 11,26 0,4x + 5,46 = 11,26 0,4x = 11,26 - 5,46 0,4x = 5,8 x = 5,8 : 0,4 x = 14,50 zł ser kosztował 14,50 zł/1kg

0,3 *8,20 zł = 5,46 11,26 - 5,46 = 5,8 ser- 5,80 zł 0,40 dag * 14,50 = 5,80 1 kg sera- 14,50 zł

Dodaj swoją odpowiedź