za dwie piąte (ułamek) ks sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera                                                                                błagam pomocy!!!

za dwie piąte (ułamek) ks sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera                                                                                błagam pomocy!!!
Odpowiedź

30dag szynki to 0,3kg szynki, zatem 0,3kg szynki kosztuje 0,3*18,20=5,46 2/5=0,4 x-cena kilograma sera 2/5x+5,46=11,26 2/5x=11,26-5,46 2/5x=5,80 0,4x=5,80 / :0.4 x=14,50

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

za dwie piąte (ułamek) ks sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera                                                                                błagam pomocy!!!

za dwie piąte (ułamek) ks sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera                                                                        ...