zmieszano dwa gatunki cukierków czekoladowych po 14 zł. za kg. oraz po 18 zł za kg. i otrzymano 10 kg. mieszanki , której 1 kg. kosztuje 15 zł. . ile kg. cukierków każdego gatunku weszło w skład mieszanki ??
zmieszano dwa gatunki cukierków czekoladowych po 14 zł. za kg. oraz po 18 zł za kg. i otrzymano 10 kg. mieszanki , której 1 kg. kosztuje 15 zł. . ile kg. cukierków każdego gatunku weszło w skład mieszanki ??