Basia kupiła 1 kg 28 dag winogron po 6, 50 zł za kg.ewa kupiła 1, 75 kg takich samych winogron.ewa zapłaciła więcej o

Basia kupiła 1 kg 28 dag winogron po 6, 50 zł za kg.ewa kupiła 1, 75 kg takich samych winogron.ewa zapłaciła więcej o
Odpowiedź

1kg-6,50zł 1,28kg-8,32zł 1,75kg-11,38zł 11,38zł-8,32zł=3,06zł zapłaciła więcej o 3,06zł

14,75-8,32=6,43 Ewa zaplaciła wiecej o 6,43 zł.

Basia: 1,28 * 6,50 = 8,32 Ewa: 1,75 * 6,50 = 11,38 11,38 - 8,32 = 3,06 Odp. Ewa zapłaciła więcej o 3,06 zł. Nie jestem tego pewna, bo dziwne liczby mi powychodziły ..

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Basia kupiła 1 kg i 28 dag  winogron po 6,50 zł za kg Ewa kupiła 1,78 takich samych winogron .Ewa zapłaciła więcej o   Z OBLICZENIAMI

Basia kupiła 1 kg i 28 dag  winogron po 6,50 zł za kg Ewa kupiła 1,78 takich samych winogron .Ewa zapłaciła więcej o   Z OBLICZENIAMI...

Matematyka

Basia kupiła 1kg 28 dag winogron po 6,50zł za kilogram. Ewa kupiła 1.78 kg takich samych winogron . Ewa zapłaciła więcej o : a.11,57zł b.8,32zł c.4,25zł d.3,25zł ????

Basia kupiła 1kg 28 dag winogron po 6,50zł za kilogram. Ewa kupiła 1.78 kg takich samych winogron . Ewa zapłaciła więcej o : a.11,57zł b.8,32zł c.4,25zł d.3,25zł ????...