Basia kupiła 1kg 28 dag winogron po 6,50zł za kilogram. Ewa kupiła 1.78 kg takich samych winogron . Ewa zapłaciła więcej o : a.11,57zł b.8,32zł c.4,25zł d.3,25zł ????

Basia kupiła 1kg 28 dag winogron po 6,50zł za kilogram. Ewa kupiła 1.78 kg takich samych winogron . Ewa zapłaciła więcej o : a.11,57zł b.8,32zł c.4,25zł d.3,25zł ????
Odpowiedź

A)1,78*6,50=11,57] ODP.ewa zapłaciła 11,57 zł za winogrono licze na najj:) pozdrawiam

1,28kg*6,50zł=8,32zł-tle zapłaciła basia 1,78kg*6,50zł=11,57zł-tyle zapłaciła ewa 11,57zł-8,32zł=3,25 odp;ewa zapłaciła o 3.25 zł więcej

odp:d Ewa zapłaciła więcej o 3,25zł

Dodaj swoją odpowiedź