Basia kupiła 1 kg i 28 dag  winogron po 6,50 zł za kg Ewa kupiła 1,78 takich samych winogron .Ewa zapłaciła więcej o   Z OBLICZENIAMI

Basia kupiła 1 kg i 28 dag  winogron po 6,50 zł za kg Ewa kupiła 1,78 takich samych winogron .Ewa zapłaciła więcej o   Z OBLICZENIAMI
Odpowiedź

1,28*6,50=8,32 1,78+x=8,32 x=6,54 odp:6,54

cena winogron: 6,50 zł waga winogron basi: 1,28kg   cena winogron kupionych przez Basię: 1,28*6,50=8,32zł   waga winogron Ewy: 1,78kg cena winogron kupionych przez Ewę: 1,78*6,50=11,57zł      11,57-8,32=3,25zł Odp.: Ewa zapłacila o 3,25zł więcej niż Basia.       Można to rozwiązać na inny sposób-odejmując wagę winogeon Ewy od masy winogron Basi i mnożąc razy cenę za kg. 1,78-1,28=0,5kg 0,5*6,5=3,25zł Odp.: Ewa zapłacila o 3,25zł więcej niż Basia.  

Dodaj swoją odpowiedź