Ile trzeba zapłacić za 35 dag szynki , jeśli cena 1 kg szynki to 22 zł ?

Ile trzeba zapłacić za 35 dag szynki , jeśli cena 1 kg szynki to 22 zł ?
Odpowiedź

35dag=0,35kg 1kg ---------- 22zł 0,35kg --------- x[zł] x=22*0,35 x=7,7 [zł]

1 kg = 100dag za 100 dag płacimy 22 zł za 35 dag płacimy x x= 35 * 22 /100 x = 7,70 zł

1 kg to 100 dkg 100 dkg - 22zł 35 dkg - x x= 22 *35 :100 x=7,7 odp. 7,7 zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Ile trzeba zapłacić za 35 dag szynki, jeśli cena 1 kg tej szynki to 22 zł? ("Proporcja")

Ile trzeba zapłacić za 35 dag szynki, jeśli cena 1 kg tej szynki to 22 zł? ("Proporcja")...

Matematyka

1. Ile trzeba zapłacić za 35 dag szynki, jeśli cena 1 kg wynosi 22 zł?

1. Ile trzeba zapłacić za 35 dag szynki, jeśli cena 1 kg wynosi 22 zł?...