Ile trzeba zapłacić za 35 dag szynki, jeśli cena 1 kg tej szynki to 22 zł? ("Proporcja")
Ile trzeba zapłacić za 35 dag szynki, jeśli cena 1 kg tej szynki to 22 zł? ("Proporcja")
35 razy 22 ( licznik) 100 (mianownik). 35 sie skroci z 100 przez 5 Wynik 7,7 zł
1kg=100dag 100dag-22zl 35dag-x x=35dag×22zł/100dag x=7,70zł
35dag = 0.35 kg 1kg - 22 zł 22x0,35=7.7 zł