1. Ile trzeba zapłacić za 35 dag szynki, jeśli cena 1 kg wynosi 22 zł?
1. Ile trzeba zapłacić za 35 dag szynki, jeśli cena 1 kg wynosi 22 zł?
35dag=0,35kg 0,35×22zł=7,70zł kosztuje ta szynka
22-100 x-35 100x-770 x-7,7
0,35*22=7.7 0.35-ilość szynki 22-cena za 1 kg