x - ilość pieniedzy od mamy y - cena bulki 2y + 0,9 = x - 0,5 zł y + 2*0.9 = x - 1,4 zl 2y + 0,9 = y + 2*0.9 - 0,5 2y - y = 1,80 - 0,5 y = 1,3 zł 1,3 + 1,8 = x - 1,4 3,1 + 1,4 = x x = 4,5zł Odp. Bułka kosztowala 1,3 zł Dasz najj
Ania i Wojtek dostali od mamy po tyle samo pieniędzy na drugie śniadanie . Wojtek kupił dwie bułki i herbatę a Ania kupiła bułkę i dwie herbaty. Wojtkowi zostało 50 gr a ani 1,40. herbata kosztowała 90 gr. ile kosztowała jedna herbata?
Ania i Wojtek dostali od mamy po tyle samo pieniędzy na drugie śniadanie . Wojtek kupił dwie bułki i herbatę a Ania kupiła bułkę i dwie herbaty. Wojtkowi zostało 50 gr a ani 1,40. herbata kosztowała 90 gr. ile kosztowała jedna herbata?...
Ania i Wojtek dostali od mamy po tyle samo pieniędzy na drugie śniadanie. Wojtek kupił dwie bułki i herbatę a Ania kupiła bułkę i dwie herbaty. Wojtkowi zostało 50 gr a Ani 1,40. Herbata kosztowała 90 gr. Ile kosztowała jedna bułka?
Ania i Wojtek dostali od mamy po tyle samo pieniędzy na drugie śniadanie. Wojtek kupił dwie bułki i herbatę a Ania kupiła bułkę i dwie herbaty. Wojtkowi zostało 50 gr a Ani 1,40. Herbata kosztowała 90 gr. Ile kosztowała jedna bułka?...
Ania i wojtek dostali od mamy tyle samo pieniędzy na drugie śniadanie .Wojtek kupił dwie bułki i herbatę,a Ania kupiła bułkę i dwie herbaty.Wojtkowi zostało 50 gr,a Ani 1,40zł.Herbata kosztowała 90 gr.Ile kosztowała jedna bułka ?
Ania i wojtek dostali od mamy tyle samo pieniędzy na drugie śniadanie .Wojtek kupił dwie bułki i herbatę,a Ania kupiła bułkę i dwie herbaty.Wojtkowi zostało 50 gr,a Ani 1,40zł.Herbata kosztowała 90 gr.Ile kosztowała jedna bułka ?...