Ania i Wojtek dostali od mamy po tyle samo pieniędzy na drugie śniadanie. Wojtek kupił dwie bułki i herbatę a Ania kupiła bułkę i dwie herbaty. Wojtkowi zostało 50 gr a Ani 1,40. Herbata kosztowała 90 gr. Ile kosztowała jedna bułka?

Ania i Wojtek dostali od mamy po tyle samo pieniędzy na drugie śniadanie. Wojtek kupił dwie bułki i herbatę a Ania kupiła bułkę i dwie herbaty. Wojtkowi zostało 50 gr a Ani 1,40. Herbata kosztowała 90 gr. Ile kosztowała jedna bułka?
Odpowiedź

Nwm 90 gr? Piszę na szybko i nie mam czasu na dłuższe działania. ALE MOGLEM PODAĆ ZŁĄ ODPOWIEDŹ

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Ania i wojtek dostali od mamy tyle samo pieniędzy na drugie śniadanie .Wojtek kupił dwie bułki i herbatę,a Ania kupiła bułkę i dwie herbaty.Wojtkowi zostało 50 gr,a Ani 1,40zł.Herbata kosztowała 90 gr.Ile kosztowała jedna bułka ?

Ania i wojtek dostali od mamy tyle samo pieniędzy na drugie śniadanie .Wojtek kupił dwie bułki i herbatę,a Ania kupiła bułkę i dwie herbaty.Wojtkowi zostało 50 gr,a Ani 1,40zł.Herbata kosztowała 90 gr.Ile kosztowała jedna bułka ?...