Szkoła-wróg czy przyjaciel?

Uważam, iż szkoła jest jak najbardziej przyjacielem kazdego człowieka.
To ona wprowadza nas w coraz starsze i doroslejsze życie. Daje nam dobry start poczynajac od nauki pierwszych liter, cyfr, zdań, wypracowac, itd. Przygotowuje nas do dorosłego zycia. Nie tylko uczy potrzebnych nam rzeczy, które są wręcz niezbedne, ale też wychowuje i kształtuje charakter. Prawie połowe naszego życia spedzamy w szkole i choc człowiek uczy sie przez całe zycie, to szkoła jest najlepszym miejscem do poznawania świata i ludzi. Jest podstawą, bez której człowiek byłby ubogi w wszelka wiedzę. Dzięki niej możemy w póxniejszym życiu pójść do pracy i dobrze wykorzystujac swoją wiedze pomagać tym samym innym. A wiec dzięki szkole zapewniamy sobie byt. Ale nie dla wszystkich szkoła to tylko obowiązek, a nauka-przymus. Zdobywanie wiedzy daje także satysfakcję i podwyższa samoocenę. W szkole zazwyczaj czujemy sie dobrze. Nasi rodzice bez oporów puszczają nas do niej z pewnością, że zawsze jesteśmy pod fachową opieką nauczycieli i nic się nam nie może stać. Taki więc w szkole jesteśmy bezpieczni. Ponad to dzięki niej nie tylko uczymy się coraz to nowych rzeczy, ale i zawieramy niezbedne dla człowieka przyjaxnie, które umilają nam wolny czas na przerwach czy nawet poza szkołą. Przykładem z literatury może byś=ć szkolna lektura "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego, gdzie przedstawione są losy Adania Cisowskiego. Adaś interesował się matematyka i historią. Dzięki szkole, a dokładniej dzięki profesorowi Gąsowskiemu mógł rozwijać swoje zainteresowania i rozwiązywać szereg kryminalnych zagadek, które równiez były jego pasją.
Wydaje mi się, że wymienione przeze mnie argumenty popierają moja tezę, że szkoła jest przyjacielem, a nie wrogiem ucznia.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

„Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów”(Jan Paweł II) Czy literatura XX wieku może być potwierdzeniem tej myśl.Na podstawie literatury wojny i okupacji.

„Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów” Jan Paweł II. Czy literatura XX wieku potwierdza tę myśl? Przykłady literatury wojny i okupacji.



W maju 1945r Zofia Nałkowska pracuje nad „Medali...

Historia

Opowieść

Prolog




Historia ta jest niezwykła. Nie wiele brakowało a zmieniłaby historie Imperium Rzymskiego. Działo się to w czasach kiedy główni spadkobiercy Cezara - Antoniusz, Oktawian i Marek Lepidus, jeden z dowódców ar...

Pedagogika

Samoocena zachowań agresywnych kibiców klubu sportowego Legia Warszawa na stadionie i podczas meczów wyjazdowych

ROZDZIAŁ II
WIDOWISKO SPORTOWE I JEGO WPŁYW NA ZACHOWANIE CZŁOWIEKA
2.1. Zawody i widownia sportowa.

Sport innymi słowy to gry i ćwiczenia fizyczne, których celem jest rozwijanie sprawności fizycznej. Sport towarzyszy ludzio...

Turystyka i rekreacja

Krajoznawstwo - PWSZ Gorzów - Wykład 1 i 2

Prekursorem krajoznawstwa był Jan Amos Komeński żyjący na przełomie 16/17 w. Wybitny pedagog, który jako pierwszy zwrócił uwagę na potrzebę poznania własnego kraju, ojczyzny a następnie krajów sąsiednich i dalszych.

Na kontyn...

Język polski

Scenariusze akademii

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
KLASY TRZECIE

Narrator: My, uczniowie klas trzecich, pragniemy wyrazić swoje uczucia i przeżycia związane z kończącą sie nauką w gimnazjum.


1 września 2003. Z niepewną miną przekrac...