Ludzie podobnie jak kiedyś najczęściej migrują do miast w celu poprawy warunków materialnych. We współczesnym świecie rzadko się zdarza żeby ludzie migrowali z powodu prześladowań politycznych czy religijnych. W celu podjęcia lepszej pracy ludzie migrują za granicę przez co rozpada się wiele rodzin. Kontrolowana migracja przyczynia się do rozwoju gospodarczego bogatych krajów.
Migracje, czyli ruchy ludności. Dzielimy je na: emigrację (wyjazd) i imigrację (przyjazd). Państwa emigracyjne to państwa, z których ludność odpływa. Często jest to spowodowane sytuacją polityczną w państwie bądź też ludzie wyjeżdżają do innych krajów w celach zarobkowych. Do państw emigracyjnych zaliczamy: Liberię w Afryce, Irak, Afganistan, Ruandy w Afryce i państwa byłej Jugosławii, zwłaszcza Bośni i Hercegowiny oraz Chorwacji i Serbii ( w tym Kosowa). Państwa imigracyjne to państwa, do których ludność napływa. Może być do spowodowane wysoko rozwiniętą gospodarką. Do tych państw należą: Niemcy, Francja, Stany Zjednoczone i Kanada.
Migracje
Migracje wywoływane są przez takie zjawiska, jak słaby rozwój gospodarczy określonego kraju lub występujący na nim nadmiar siły roboczej. Duży wpływ na ruchy migracyjne wywierają wojny, prześladowania religijne i polityczne, podboje, a r...
Migracja
MIGRACJA jest to proces przemieszczeń przestrzennych ludzi, zmiany miejsca zamieszkania (pobytu) osób, które przenoszą się z miejsca pochodzenia (miejsca wyjazdu) do miejsca przeznaczenia (miejsca przyjazdu).
Migracje wywoływane...
Migracja
PRZYCZYNY MIGRACJI
poprawa warunków życia
znajdowanie pracy
schronienie przed prześladowaniami politycznymi
tolerancja dla własnych poglądów
pielgrzymki do miejsc kultu (charakter religijny);
k...
Pojęcia.
Państwo –terytorialna i suwerenna organizacja, w interesach gospodarczych, politycznych i ideologicznych ludzi zamieszkujących dane państwo.
Cechy państwa: terytorium, suwerenna władza, ludność.
Role państwa: obrona przed wrogiem z...
Zagrożenia Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej
SPIS TREŚCI
1. Wstęp - 3
2. Pojęcie zagrożenia narodowego i jego typologia. - 4
3. Zagrożenia bezpieczeństwa narodowego RP. - 9
3.1. Zagrożenia polityczne bezpieczeństwa narodowego RP. - 10
3.2. Zagrożenia militarne bez...