Kupiłem trzy czwarte gruszek i 1 i jedna druga kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł, a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie ceny kilograma gruszek.Ile zapłaciłem za te zakupy?

Kupiłem trzy czwarte gruszek i 1 i jedna druga kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł, a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie ceny kilograma gruszek.Ile zapłaciłem za te zakupy?
Odpowiedź

5,40 - cena kg gruszek 5,40 * 2/3= 3,6 - cena kg jabłek 3/4 * 5,40 + 1,5 * 3,6 = 4,05 + 5,4 = 9,45 zł Odp.: za zakupu należy zapłacić 9.45zł

3/4 razy 5,40zł= 4,05zł cena gruszek 5,40/2=2,70 cena za 1kilo jabłek 2,70/2= 1,35 cena za pół kilo jabłek tyle zapłacił- 4,05+ 1,35=5,4zł

gruszki 5.40/4=1.35zł 1.35×3=4.05zł jabłka 5.40/3=1.80zł 1.80×2=3.60zł razem 4.05+5.40=9.45zł Odp. razem zapłaciłem 9.45zł Miałam to zadanie na lekcji robione ;P

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Kupiłem trzy czwarte kilograma gruszek i 1 jedną drugą kilograma jabłek.Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł, a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie ceny kilograma gruszek.Ile zapłaciłem za te zakupy?

Kupiłem trzy czwarte kilograma gruszek i 1 jedną drugą kilograma jabłek.Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł, a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie ceny kilograma gruszek.Ile zapłaciłem za te zakupy?...

Matematyka

Kupiłem trzy czwarte kg gruszek i 1 i jedna druga kilograma jabłek . Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł , a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie ceny kilograma gruszek . Ile zapłaciłem za te zakupy ??? Proszę o szybką pomoc !!!! Daje najj !!!

Kupiłem trzy czwarte kg gruszek i 1 i jedna druga kilograma jabłek . Kilogram gruszek kosztował 5,40 zł , a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie ceny kilograma gruszek . Ile zapłaciłem za te zakupy ??? Proszę o szybką pomoc !!!! Da...