Kupiłem 3/4 kilograma gruszek i 1 1/2 kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy?

Kupiłem 3/4 kilograma gruszek i 1 1/2 kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy?
Odpowiedź

3/4*5,4+3/2*2/3*5,4=9,45 9,45

x-gruszki y-jabłka 3/4 x + 1 i 1/2 y =? 1 x =5,4 1 y= 2/3 x = 2/3 * 5,4 3/4 * 5,4 + 1i 1/2 * 2/3 * 5,4 =4,05 + 3/2 * 2/3 * 5,4 = 4,05+5,4= 9,45zł

x-gruszki y-jabłka 3/4 x + 1 i 1/2 y =? 1 x =5,4 1 y= 2/3 x = 2/3 * 5,4 3/4 * 5,4 + 1i 1/2 * 2/3 * 5,4 =4,05 + 3/2 * 2/3 * 5,4 = 4,05+5,4= 9,45zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Kupiłem 3/4 kilograma gruszek i 1 1/2 kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy ?

Kupiłem 3/4 kilograma gruszek i 1 1/2 kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy ?...

Matematyka

Kupiłem 3/4 kg.gruszek i 1 całość 1/2kg jabłek.Kilogram gruszek kosztował 5,40zł ,a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy?

Kupiłem 3/4 kg.gruszek i 1 całość 1/2kg jabłek.Kilogram gruszek kosztował 5,40zł ,a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy?...

Matematyka

kupiłem 3/4kilograma gruszek i 1cała1/2kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy? np 3/4 to trzy czwate w ułamku zwykłym

kupiłem 3/4kilograma gruszek i 1cała1/2kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy? np 3/4 to trzy czwate w ułamku zwykłym...

Matematyka

Kupiłem 3/4 kilograma gruszek i 1 i 1/2 kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy? Proszę o wszystkie obliczenia.

Kupiłem 3/4 kilograma gruszek i 1 i 1/2 kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy? Proszę o wszystkie obliczenia....

Matematyka

Kupiłem trzy cwarte kilograma gruszek i jedno calo i 1 drugo kilograma jablek . Kilogram gruszek kosztował 5,40zł a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie ceny kilograma gruszek . Ile zapłaciłem za te zakupy ? FAST !!!

Kupiłem trzy cwarte kilograma gruszek i jedno calo i 1 drugo kilograma jablek . Kilogram gruszek kosztował 5,40zł a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie ceny kilograma gruszek . Ile zapłaciłem za te zakupy ? FAST !!!...