Kupiłem 3/4 kilograma gruszek i 1 i 1/2 kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy? Proszę o wszystkie obliczenia.

Kupiłem 3/4 kilograma gruszek i 1 i 1/2 kilograma jabłek. Kilogram gruszek kosztował 5,40zł, a cena kilograma jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek. Ile zapłaciłem za te zakupy? Proszę o wszystkie obliczenia.
Odpowiedź

2/3*5,4zł=3,6zł   0,75*5,4zł+3,6zł*1,5=4,05zł+5,4zł=9,45zł   Odp:trzeba zapłacić za zakupy 9,45zł

Dodaj swoją odpowiedź