Kupiłem trzy cwarte kilograma gruszek i jedno calo i 1 drugo kilograma jablek . Kilogram gruszek kosztował 5,40zł a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie ceny kilograma gruszek . Ile zapłaciłem za te zakupy ? FAST !!!

Kupiłem trzy cwarte kilograma gruszek i jedno calo i 1 drugo kilograma jablek . Kilogram gruszek kosztował 5,40zł a cena kilograma jabłek stanowiła dwie trzecie ceny kilograma gruszek . Ile zapłaciłem za te zakupy ? FAST !!!
Odpowiedź

5,40*2/3= 3,60 zł- cena za 1 kg jabłek 3/4*5,40+3,60*1,5= 4,05+5,40= 9,45 zł Za te zakupy zapłacił 9,45 zł.

Dodaj swoją odpowiedź