x- cena kg mąki y- cena kg cukru 150y = 200x = 900 zł jedna czwarta * 200x +jedna piąta 150y= 210 zł 200x+150y=900 zł 50x+ 30 y= 210 zł / *( -4) 200x+150y= 900 200x-120y= -840 zł 30y= 60 zł/30 y= 2 zł 200x+150 * 2 zł= 900 zł 200x= 9000 zł- 300 zł 200x= 600z / :200 x= 3 zł y = 2 zł 3 zł = 100 % x - 25% x = 3/4 x = 0,75 3 + 0,75= 3,75 Wyniki to: 2,4 zł i 3,75 zł
W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25% a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł. Oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru. Matematyka wokół nas 2gim 6/129
W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25% a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł. Oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru. Matematyka wokół nas 2gim 6/129...
W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25%, a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł. Oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru.
W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25%, a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł. Oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru....
W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25%, a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł. Oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru. To zadanie jest z tematu:UKŁADY RÓWNAŃ W ZADANIACH TEKSTOWYCH.
W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25%, a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł. Oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru. To zadanie jest z tematu:UKŁADY RÓWNAŃ W ZADANIACH ...
w hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. cukier sprzedano z zyskiem 25% a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł. oblicz cenę sprzedaży 1kg mąki i 1 kg cukru. pilne!!!!!!
w hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. cukier sprzedano z zyskiem 25% a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł. oblicz cenę sprzedaży 1kg mąki i 1 kg cukru. pilne!!!!!!...
W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25%, a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210zł. Oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru.
W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25%, a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210zł. Oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru....