W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25%, a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł. Oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru.

W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25%, a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł. Oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru.
Odpowiedź

x  - cena cukru, hurt y  - cena maki , hurt 25%=0,25 20%=0,2 rozwiązanie w załączniku

x-cena 1kg cukru y-cena 1kg mąki              25%=0,25       20%=0,20   200x+150y=900zł 0,25*200x+0,20*150y=210zł   200x+150y=900zł 50x+30y=210 /-4   200x+150y=900 -200x-120y=-840   30y=60 /30   y=2zł   200x+2*150=900 200x+300=900   200x=600 x=3zl   2zł *1.2=2,40zł    cena 1kg mąki 3zł*1,25=3,75zł    cena 1 kg cukru          

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25% a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł. Oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru.   Matematyka wokół nas 2gim  6/129

W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25% a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł. Oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru.   Matematyka wokół nas 2gim  6/129...

Matematyka

W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25%, a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł. Oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru.     To zadanie jest z tematu:UKŁADY RÓWNAŃ W ZADANIACH TEKSTOWYCH.

W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25%, a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł. Oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru.     To zadanie jest z tematu:UKŁADY RÓWNAŃ W ZADANIACH ...

Matematyka

w hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. cukier sprzedano z zyskiem 25% a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł. oblicz cenę sprzedaży 1kg mąki i 1 kg cukru. pilne!!!!!!

w hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. cukier sprzedano z zyskiem 25% a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł. oblicz cenę sprzedaży 1kg mąki i 1 kg cukru. pilne!!!!!!...

Matematyka

W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25%, a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł.Oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru.

W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25%, a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł.Oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru....

Matematyka

W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25%, a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł. Oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru.

W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25%, a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł. Oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru....