w hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. cukier sprzedano z zyskiem 25% a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł. oblicz cenę sprzedaży 1kg mąki i 1 kg cukru. pilne!!!!!!

w hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. cukier sprzedano z zyskiem 25% a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210 zł. oblicz cenę sprzedaży 1kg mąki i 1 kg cukru. pilne!!!!!!
Odpowiedź

W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł. Cukier sprzedano z zyskiem 25%, a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210zł. Oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru. m-mąka c-cukier 200c+150m=900 200c*1,25 +1,2*150*m=900+210 20c+15m=90 250c+180m=1110 4c+3m=18/ *-6 obustronnie 25c+18m=111 -24c-18m=-108 25c+18m=111 c=3 12+3m=18 3m=6 m=2 c=3 m=2 c sprzedażny =c*1,25 = 3,75 m sprzedażny =m*1,2=2,4

900 * 20%= 180 (zysk z mąki) 210-180=30 zł (zysk z cukru) 30zł-25% x-100% x=120 zł (cena początkowa cukru) 200kg-120 zł 1kg-x x=0,6 zł (cena 1kg cukru) 150kg-900zł 1kg-x x=6 zł (cena 1kg mąki)

Dodaj swoją odpowiedź