Szymek kupił 1,5 kg za winogron w cenie 4,20zł za kg. Ile zapłacił?
Szymek kupił 1,5 kg za winogron w cenie 4,20zł za kg. Ile zapłacił?
1,5kg * 4,20zł/kg = 6,30zł
1.5 kg x 4.20=6.30 zł
4,20/2=2,10 4,20zł+2,10zł=6,30zł Szymek za 1,5kg winogron zapłacił 6,30zł.
PROSZĘ O POMOC JUTRO ZADANIE MA BYC GOTOWE WIĘC BARDZO PROSZĘ ;*:* zadanie : Szymek kupił 1,5kg winogron w cenie 4,20zł za kilogram.Ile zapłacił ? bardzo porszę o pomoc z góry dziękuje :*:*...
1. szymek kupił 1.5 kg winogron w cenie 4.20zł za kg. il zapłacił? 2. Gosia kupiła 0,45kg wędliny po 12,40zł/kg i 1,3kg sera po 10,80zł/kg. ile reszty otrzymała płacąc banknotem 20zł? czy 20zł wystarczyłoby gdyby kupiła o 0,15kg wędl...