PROSZĘ O POMOC JUTRO ZADANIE MA BYC GOTOWE WIĘC BARDZO PROSZĘ ;*:* zadanie : Szymek kupił 1,5kg winogron w cenie 4,20zł za kilogram.Ile zapłacił ? bardzo porszę o pomoc z góry dziękuje :*:*

PROSZĘ O POMOC JUTRO ZADANIE MA BYC GOTOWE WIĘC BARDZO PROSZĘ ;*:* zadanie : Szymek kupił 1,5kg winogron w cenie 4,20zł za kilogram.Ile zapłacił ? bardzo porszę o pomoc z góry dziękuje :*:*
Odpowiedź

4,20 zł × 1 =4,20 4,20× 0,5 = 2,10 4,20+2,10=6,30

1,5×4,20=6,30zł

4,20 + 4,20/2 = 4,20+ 2,10 = 6,30

Dodaj swoją odpowiedź