w sklepie z owocami było 160 kg jabłek. Sprzedano 5/8 ilości wszystkich jabłek. Ile pieniędzy wpłacono do kasy jeżeli 1 kg jabłek kosztuje 2.40 zł? Oblicz zysk ze sprzedaży jeżeli cena detaliczna jest o 80 gr wyższa od ceny hurtowej..

w sklepie z owocami było 160 kg jabłek. Sprzedano 5/8 ilości wszystkich jabłek. Ile pieniędzy wpłacono do kasy jeżeli 1 kg jabłek kosztuje 2.40 zł? Oblicz zysk ze sprzedaży jeżeli cena detaliczna jest o 80 gr wyższa od ceny hurtowej..
Odpowiedź

  160kg*⁵/₈=100kg Sprzedano 100 kg jabłek.   100kg*2,4zł/kg=240zł Do kasy wpłynęło 240zł.   100kg*0,8=80zł.   Odp.: Do kasy wplacono 240zł, a zysk wyniósł 80zł.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

W sklepie z owocami było 160 kg jabłek. Sprzedano 5/8 ilości wszystkich jabłek. Ile pieniędzy wpłacono do kasy, jeżeli 1 kg jabłek kosztuje 120 m kwadratowych? oblicz zysk ze sprzedaży, jeżeli cena detaliczna jest o 80 gr wyższa od ceny hurtowej.

W sklepie z owocami było 160 kg jabłek. Sprzedano 5/8 ilości wszystkich jabłek. Ile pieniędzy wpłacono do kasy, jeżeli 1 kg jabłek kosztuje 120 m kwadratowych? oblicz zysk ze sprzedaży, jeżeli cena detaliczna jest o 80 gr wyższa od cen...

Matematyka

w sklepie z owocami było 160 kg jabłek. Sprzedano 5/8 ilości wszystkich jabłek. Ile pieniędzy wpłacono do kasy jeżeli 1 kg jabłek kosztuje 2.40 zł? Oblicz zysk ze sprzedaży jeżeli cena detaliczna jest o 80 gr wyższa od ceny hurtowej..

w sklepie z owocami było 160 kg jabłek. Sprzedano 5/8 ilości wszystkich jabłek. Ile pieniędzy wpłacono do kasy jeżeli 1 kg jabłek kosztuje 2.40 zł? Oblicz zysk ze sprzedaży jeżeli cena detaliczna jest o 80 gr wyższa od ceny hurtowej....

Matematyka

W sklepie z owocami było 160 kg jabłek.Sprzedano 5/8 ilości wszystkich jabłek. Ile pieniędzy wpłacono do kasy, jeżeli 1 kg jabłek kosztuje 2,40 zł?Oblicz zysk ze sprzedaży, jeżeli cena detaliczna jest o 80 gr wyższa od ceny hurtowej.

W sklepie z owocami było 160 kg jabłek.Sprzedano 5/8 ilości wszystkich jabłek. Ile pieniędzy wpłacono do kasy, jeżeli 1 kg jabłek kosztuje 2,40 zł?Oblicz zysk ze sprzedaży, jeżeli cena detaliczna jest o 80 gr wyższa od ceny hurtowej....

Matematyka

W sklepie z owocami było 160 kg jabłek. Sprzedano 5/8 ilości wszystkich jabłek. Ile pieniędzy wpłacono do kasy jeżeli 1kg jabłek kosztuje 2,40 zł Oblicz zysk ze sprzedaży jeżeli cena detaliczna jest o 80gr wyższa od ceny hurtowej . Daje Najj :)

W sklepie z owocami było 160 kg jabłek. Sprzedano 5/8 ilości wszystkich jabłek. Ile pieniędzy wpłacono do kasy jeżeli 1kg jabłek kosztuje 2,40 zł Oblicz zysk ze sprzedaży jeżeli cena detaliczna jest o 80gr wyższa od ceny hurtowej . D...

Matematyka

w sklepie z owocami było 160 kg jabłek. sprzedano 5/8 ilości wszystkich jabłek. ile pieniędzy wpłacono do kasy, jeżeli 1kg jabłek kosztuje 2,40 zł? Oblicz zysk ze sprzedaży, jeżeli cena detaliczna ( hurtowa ) jest o 80gr wyższa od ceny hurtowej.

w sklepie z owocami było 160 kg jabłek. sprzedano 5/8 ilości wszystkich jabłek. ile pieniędzy wpłacono do kasy, jeżeli 1kg jabłek kosztuje 2,40 zł? Oblicz zysk ze sprzedaży, jeżeli cena detaliczna ( hurtowa ) jest o 80gr wyższa od ceny h...