W sklepie z owocami było 160 kg jabłek. Sprzedano 5/8 ilości wszystkich jabłek. Ile pieniędzy wpłacono do kasy jeżeli 1kg jabłek kosztuje 2,40 zł Oblicz zysk ze sprzedaży jeżeli cena detaliczna jest o 80gr wyższa od ceny hurtowej . Daje Najj :)

W sklepie z owocami było 160 kg jabłek. Sprzedano 5/8 ilości wszystkich jabłek. Ile pieniędzy wpłacono do kasy jeżeli 1kg jabłek kosztuje 2,40 zł Oblicz zysk ze sprzedaży jeżeli cena detaliczna jest o 80gr wyższa od ceny hurtowej . Daje Najj :)
Odpowiedź

160kg * 5/8 = 100kg 100kg * 2,40zł = 240zł - tyle wpłacono do kasy. cena hurtowa - 1,60 100kg * 1,60 = 160zł 240zł - 160zł = 80zł     Pozdro :-) Licze na Naj :D

160:8=20 1/8=20 20*5=100 5/8=100 1kg=2,40 100kg=2,40*100=240zł Odp.: Do kasy wpłacono 240 zł.

Dodaj swoją odpowiedź