w sklepie z owocami było 160 kg jabłek. Sprzedano 5/8 ilości wszystkich jabłek. Ile pieniędzy wpłacono do kasy jeżeli 1 kg jabłek kosztuje 2.40 zł? Oblicz zysk ze sprzedaży jeżeli cena detaliczna jest o 80 gr wyższa od ceny hurtowej..

w sklepie z owocami było 160 kg jabłek. Sprzedano 5/8 ilości wszystkich jabłek. Ile pieniędzy wpłacono do kasy jeżeli 1 kg jabłek kosztuje 2.40 zł? Oblicz zysk ze sprzedaży jeżeli cena detaliczna jest o 80 gr wyższa od ceny hurtowej..
Odpowiedź

160*5/8=100 1kg --- 2,40 zł 100kg---- X x= (2,40 *100):1 x=240 zł odpowiedz; Do kasy wpłacono 240zł. 80 groszy * 100= 8 000 groszy 8 000 goszy= 80 zł Odpowiedz; Zysku było 80 zł. :D

Dodaj swoją odpowiedź