Uniwersologia

uniwersologia - pseudonauka , sekta, ruch (anty)społeczny, religijny, czerpiący obficie z okultyzmu, powstały na modnej ostatnio fali New Age . Znana i przez podobne sekty od wieków powielana próba zaprzęgnięcia „mocy tajemnych” dla własnych, partykularnych i egoistycznie pojmowanych celów bez względu na koszty uboczne i krzywdę wyrządzaną innym. Udając naukę w wyrafinowany sposób zaszczepia zło w ludzkich sercach i umysłach pod osłoną takich haseł jak „nowoczesne zarządzanie”, „miękkie technologie” itp. W swojej istocie jest nie potwierdzonym naukowo, nieudacznym zlepkiem pojęć, bezmyślnych zapożyczeń i dezinformacji przystrojonym w pseudonaukowy język, na pozór mogący wydawać się nauką.

Uniwersologia

seudonauka, paranauka, sekta, ruch pseudo religijny inspirowany okultyzmem. Klasyczna próba zaprzęgnięcia „mocy tajemnych” do realizacji przyziemnych i egoistycznie pojmowanych celów. Udając naukę zaszczepia zło w ludzkich sercach i umys�...