W mojej opini z którą niekoniecznie musisz sie zgadzać, sądzę, że istotą rozumienia sztuki jest otwarcie na wewnętrzy język przekazany przez dane dzieło. Można powiedzieć, że każde ma w sposobie specyficzny kod, rozumienie to odkrycie go i wpojenie w siebie. Zakładając, że widzisz przed sobą obraz, lub jakieś inne dzieło sztuki, odnosisz dziwne wrażenie, że ma coś ukrytego. To właśnie jest jakby drugie dno danego tworu człowieka. Rozumienie to popatrzenie głębiej, lub płycej. Wszystko to zależy od indywidualnego przekazu sztuki.
Dzieła sztuki nigdy nie rozumiemy samego przez się...
"Dzieła sztuki nigdy nie przyjmujemy jako zrozumiałego samo przez się; widzimy je zawsze na tle jego prekursorów i poprzedników." Przywołując 2-3 utwory literackie uzasadnij tezę sformułowaną przez Brotskiego lub podejmij polemikę.
Socjologia - Na Czym Polega, Czym Jest, Czym Sie Zajmuje
Jest to nauka badająca funkcjonowanie i zmianę społeczeństwa. Socjologowie badają społeczne reguły, procesy i struktury, które łączą i dzielą ludzi, tworzą lub są przejawem więzi między ludźmi, a także proces ich zmian. Socjologowi...
Filozofia a Psychologia
Essej- Były w Biblii ślady tego co odkryli niedawno archeolodzy- kultu pewnej bogini w Izraelu w tamtych czasach „męskich Bogów”, ale Kościół woli te kwestie pominąć i w ogóle Kościół słynie z zamiatania niewygodnych prawd „pod d...
Wymień i uzasadnij jakie najważniejsze wartości i wytwory kultury składają się na centrum kultury polskiej.
Wymień i uzasadnij jakie najważniejsze wartości i wytwory kultury składają się na centrum kultury polskiej.
Kultura (z łac. cultura mentis = "uprawa ziemi") to termin wieloznaczny, interpretowany w różny sposób przez przedst...
Naród
1.Definicja narodu
Trwała wspólnota ludzka wytworzona na podstawie wspólnych losów historycznych, kultury, języka, terytorium i życia ekonomicznego, świadoma własnej odrębności spośród innych narodów.
Świadomość narodowa- de...