Układy równań Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80 zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60 zł. Jaka  była cena jednej gumki, a jaka jednej spinki ?

Układy równań Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80 zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60 zł. Jaka  była cena jednej gumki, a jaka jednej spinki ?
Odpowiedź

x-cena gumki y-cena spinki 4x+6y=4,8 - zakupy Oli x+10y=4,6 - zakupy moniki   4x+6y=4,8 x=4,6-10y   4*(4,6-10y)+6y=4,8 x=4,6-10y   18,4 -40y+6y=4,8 x=4,6-10y   34y =13,6 x=4,6-10y   y=0,4 x=0,6

x-cena 1 spinki y-cena 1 gumki y+10x=4,60    /*4    --------->układ równań-w klamerce 4y+6x=4,80 4y+40x=18,40 4y+6x=4,80    odejmujemy 34x=13,60   /obie strony dzielimy przez 34 x=0,40 ---->jedna spinka kosztuje 40 groszy 4y+6x=4,80 4y=4,80-6x 4y=4,80-2,40 4y=2,40        /obie strony dzielimy przez 4 y=0,60   ------>jedna gumka kosztuje 60 groszy Odp. Cena jednej gumki wynosi 60 groszy, a cena jednej spinki 40 groszy.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Układy równań. Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80 zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60 zł. Jaka była cena jednej gumki, a jaka jednej spinki?

Układy równań. Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80 zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60 zł. Jaka była cena jednej gumki, a jaka jednej spinki?...

Matematyka

Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80 zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60 zł. Jaka była cena jednej gumki, a jaka spinki? - układy równań

Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80 zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60 zł. Jaka była cena jednej gumki, a jaka spinki? - układy równań...

Matematyka

Układy równań - zadania . Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80 zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60 zł. Jaka była cena jednej gumki, a jaka jednej spinki ? Proszę jeszcze też o wyznaczenie x i y :)

Układy równań - zadania . Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80 zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60 zł. Jaka była cena jednej gumki, a jaka jednej spinki ? Proszę jeszcze też...

Matematyka

Układy równań ( zadania tekstowe) Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80 zł . Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60 zł . Jaka była cena jednej gumki , a jaka jednej spinki ?

Układy równań ( zadania tekstowe) Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80 zł . Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60 zł . Jaka była cena jednej gumki , a jaka jednej spinki ?...