Strukturą, kolorystyką, tematem.
Obraz – najczęscięj kojarzony z malarstwem, przeważnie płaski utwór plastyczny, na którym za pomocą farb, przy zastosowaniu różnych technik malarskich i graficznych autor dokonał zapisu pewnych treści. Ewolucja podejścia do obrazu jako samodzielnego przedmiotu (magii lub sztuki) liczy ok. 30 000 lat. Obraz zazwyczaj wiąże się z pojęciem działalności artystycznej, choć bywa też wyrazem doraźnej potrzeby osobistej lub lokalnego obyczaju (np. malowanie pisanek). Drugie znaczenie obrazu to zdarzenie wizualne płaskie lub przestrzenne, najczęśćiej kojarzone z działaniem artystycznym.
Organizacja ucząca się
Pojęcie organizacyjnego uczenia się, nie jest terminem nowym, choć ostatnio stało się one nadzwyczaj popularne. „Organizacja ucząca się” (OUS) to jedno z bardzo modnych pojęć ostatnich lat. Wielu specjalistów do spraw personalnych chę...
Kształcenie się nowoczesnej koncepcji nauki. Charakterystyka nowoczesności.
Nowoczesność – okres dużego rozwoju cywilizacji. MODERNIZM okres modernizmu XVI/XVII. Moment przełomowy to trzy wielkie rewolucje:
• Rewolucje Francuska
• Wojna Secesyjna, konstytucyjna Rewolucja Amerykańska, zbudowały podwaliny ...
Czym dla mnie jest dobro?
Dobro jest bardzo trudno zdefiniować, gdyż każdy ma własny obraz dobroci i tworzy jej wizerunek według własnego osądu moralnego.
Dla mnie dobro najlepiej stanowi połączenie dwóch filozofii: epikureizmu i franciszkanizmu. Myślę, ...
Obraz carskiej Rosji na podstawie "Pana Tadeusza" i "Dziadów" cz. III.
Carska Rosja i jej stolica. Na podstawie załączonych fragmentów „Pana Tadeusza” i „Dziadów” cz. III napisz, czym charakteryzowało się życie ludzi w Rosji początku XIX wieku.
Adam Mickiewicz, wybitny poeta epoki romantyzmu, ...
Rozszerzanie się Wszechświata i ucieczka galaktyk
WSTĘP
Każdy z pewnością zauważył, że świst zbliżającego się z dużą szybkością pociągu wydaje się wyższy, a więc o wyższej częstotliwości, niż rzeczywiście został wysłany. Odwrotnie się dzieje, gdy pociąg się odd...