Tak i tak Łatwo ponieważ jeśli jesteś osobą która za nic by nie wymieniła swojego kraju na inny choćby na lepszy, po prostu jeśli jesteś patriotą to jest łatwo. Rodzina pochodzi z tego kraju, a nie innego i mieszkasz na terenie swego kraju od urodzenia Trudno ponieważ jeśli twoi rodzice lub rodzina pochodzi z innego kraju to naturalnie, że jeździsz do nich, a nie jak w wakacje to nad morze itp(w większości przecież jeździ się po kraju) Ewentualnie gdybyć był gdzieś tam na wakacjach i po powrocie stwierdzasz, że tam było lepiej.
Moim zdaniem jest łatwo kochamy ojczyznę za to że możemy się w niej wychowywać,mówić po ojczystym języku ,chodzić do szkół i dowiadywać się więcej informacjo o naszym narodzie.Kochamy ją za to że jesteśmy bezpieczni i że tu jest nasz dom prawdziwy patriota umie to docenić.
Kochać ojczyznę to łatwo czy trudno?
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach coraz trudniej kochać swoją ojczyznę. No bo jak ją kochać, gdy ona nas tak szorstko traktuje? Ludzie, przeważnie młodzi, nie mają pracy, edukacja jest z roku na rok na gorszym poziomie, na lekarza z...
Władza – zaszczyt, zobowiązanie, czy siła niszcząca?
Władza – kto jej nie pragnie? Z pozoru przynosi same zaszczyty i dobra, może być też w nieodpowiednich rękach kluczem do zła. Władza to bardzo pojemne hasło, wyraża się ona w rządzeniu, wpływaniu na działalność ludzi, kierowaniu i k...
„Kochać to znaczy rodzić się na nowo” (Antoine de Saint - Exupery). Podejmując myśl pisarza, omów przemiany wewnętrzne bohaterów literackich różnych epok pod wpływem miłości.
„Kochać to znaczy rodzić się na nowo” (Antoine de Saint - Exupery)
Podejmując myśl pisarza, omów przemiany wewnętrzne bohaterów literackich różnych epok pod wpływem miłości.
Istnieją na świecie trzy uczucia pona...
Czymże jest człowiek i czegóż mu trzeba? Jaką odpowiedź na pytanie K. Przerwy- Tetmajera przynosi literatura XX wieku?
„Czymże jest człowiek i czegóż mu trzeba?
Trzeba mu świata duszy, trzeba w górę
Wznieść gonad życie gorzkie i ponure,
Trzeba mu światła nad oczami nieba! ”
Kazimierz Przerwa- Tetmajer, „Nowina”
Czymż...
Krzysztof Kamil Baczyński - życie i twórczość oraz analiza wybranych utworów poetyckich.
BIBLIOGRAFIA
1. „BIBLIOTEKA NARODOWA KRZYSZTOF KAMIL BACZYŃSKI WYBÓR POEZJI” KRAKÓW 1989
2. „SŁOWNIK PISARZY I LEKTUR DLA SZKÓL PODSTAWOWYCH” T.JANUSZEWSKI WARSZAWA
3. „AGONIA I NADZIEJA LITERATURA POLSKA OD 1939 TOM ...