Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe. Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Człowiek człowiekowi wilkiem. Najlepsze, co możesz uczynić dla drugiego człowieka, to nie dzielić się z nim swoim bogactwem, lecz pozwolić mu odkryć jego własne. Szanuj innego jak siebie samego, bo gdy kogoś poszanujesz przykrości od niego nie odczujesz. Szanuj bliźniego jak siebie samego. Jak chcielibyście by wam czyniono tak i wy czyńcie. Dawj, a będzie ci dane. Nie śmiej się dziadku z cudzego wypadku, dziś mój, jutro Twój.
1. Człowiek człowiekowi kapłanem, człowiek człowiekowi szatanem. 2. Kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada. 3. Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe. 4. Łatwiej jest radzić bliźnim niż sobie. 5. Szanuj bliźniego jak siebie samego. 6. Czyń innym tak, jakbyś chciał, aby tobie czyniono 7. Chcesz drugiemu zapewnić spokój- bądź niemy.
"O sztuce istnienia"
ERICH FROMM
„ O sztuce istnienia „
1.” O sztuce istnienia”
Autor próbuje pod wieloma względami odpowiedzieć nam na pytanie:, „Jaki jest cel życia? Jaki sens dla człowieka ma jego życie?
Nast...
Komunikacyjne zachowania niewerbalne.
?Wiedzy nabywa się czytając książki, lecz wiedzę najpotrzebniejszą ? znajomość świata ? zdobywa się, czytając, w żywych ludziach i studiując wszystkie ich wydania.? - słowa Lorda Chesterfielda, powinny nam dać wiele do myślenia. Sent...
Starożytnosc
Epika-świat przedstawiony przez autora poprzez opowiadanie i opis (epopeja, nowela, opowiadanie, powieść)
Liryka-świat osobistych doznań „ja” lirycznego (monolog)(elegia, tren, oda, pieśń, hymn, erotyk, sonet)
Dramat-bohaterowie p...
Socjologia kultury- ściąga z wykładów (wyk. u prof. F.A.)
Trzy aspekty rozumienia kultury: 1)jakim czł jest i jakim powinien byc
2)zastany przez czł świat materialny 3)wzory duchowe i materialne ludzkiej działalności
Czł twórczo wkracza w przyrodę, we własne życie wewnętrz, społec...