kierowniczka sklepu odzieżowego kupiła w hurtowni 5 marynarek i zapłaciła 680 zł. tyle samo zapłaciła za 8 spódnic. Ile złotych zapłaciłaby w tej hurtowni, kupując 8 marynarek i 5 spódnic?

kierowniczka sklepu odzieżowego kupiła w hurtowni 5 marynarek i zapłaciła 680 zł. tyle samo zapłaciła za 8 spódnic. Ile złotych zapłaciłaby w tej hurtowni, kupując 8 marynarek i 5 spódnic?
Odpowiedź

680zł:5=136zł= cena 1 marynarki 680zł:8=85zł= cena 1 spódnicy   8×136+5×85=1088,00+425=1513zł zapłaciłaby

680 zł : 5 = 136 zł - cena marynarki 680 zł : 8 = 85 zł - cena spódnicy   8 x 136 + 5 x 85 = 1088 + 425 = 1513 - cena za 8 marynarek i 5 spódnic

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Kierowniczka sklepu odzieżowego kupiła w hurtowni 5 marynarek i zapłaciła 680 zł. Tyle samo zapłaciła za 8 spódnic. Ile złotych zapłaciłaby w tej hurtowni, kupując 8 marynarek i 5 spódnic ?

Kierowniczka sklepu odzieżowego kupiła w hurtowni 5 marynarek i zapłaciła 680 zł. Tyle samo zapłaciła za 8 spódnic. Ile złotych zapłaciłaby w tej hurtowni, kupując 8 marynarek i 5 spódnic ?...

Matematyka

Kierowniczka sklepu odzieżowego kupiła w hurtowni 5 marynarek i zapłaciła 680 zł . Tyle samo zapłaciła za 8 spódnic. Ile złotych zapłaciłaby w tej hurtowni, kupując 8 marynarek i 5 spódnic? Pliss szybko to na jutro.

Kierowniczka sklepu odzieżowego kupiła w hurtowni 5 marynarek i zapłaciła 680 zł . Tyle samo zapłaciła za 8 spódnic. Ile złotych zapłaciłaby w tej hurtowni, kupując 8 marynarek i 5 spódnic? Pliss szybko to na jutro....

Matematyka

Kierowniczka sklepu odzieżowego kupiła w hurtowni 5 marynarek i zapłaciła 680 zł. Tyle samo zapłaciła za 8 spódnic. Ile złotych zapłaciłaby w tej hurtowni, kupując 8 marynarek i 5 spódnic  

Kierowniczka sklepu odzieżowego kupiła w hurtowni 5 marynarek i zapłaciła 680 zł. Tyle samo zapłaciła za 8 spódnic. Ile złotych zapłaciłaby w tej hurtowni, kupując 8 marynarek i 5 spódnic  ...

Matematyka

kierowniczka sklepu odzieżowego kupiła w hurtowni 5 marynarek i zapłaciła 680 zł.Tyle samo zapłaciła za 8 spódnic. Ile złotych zapłaciłaby w tej hurtowni, kupując 8 marynarek i 5 spódnic?

kierowniczka sklepu odzieżowego kupiła w hurtowni 5 marynarek i zapłaciła 680 zł.Tyle samo zapłaciła za 8 spódnic. Ile złotych zapłaciłaby w tej hurtowni, kupując 8 marynarek i 5 spódnic?...

Matematyka

kierowniczka sklepu odzieżowego kupiła w hurtowni 5 marynarek i zapłaciła 680 zł.tyle samo zapłaciła za 8 spódnic.ile złotych zapłaciłaby a tej hurtowni ,kupując 8 marynarek i 5 spódnic.

kierowniczka sklepu odzieżowego kupiła w hurtowni 5 marynarek i zapłaciła 680 zł.tyle samo zapłaciła za 8 spódnic.ile złotych zapłaciłaby a tej hurtowni ,kupując 8 marynarek i 5 spódnic....