Kierowniczka sklepu odzieżowego kupiła w hurtowni 5 marynarek i zapłaciła 680 zł . Tyle samo zapłaciła za 8 spódnic. Ile złotych zapłaciłaby w tej hurtowni, kupując 8 marynarek i 5 spódnic? Pliss szybko to na jutro.

Kierowniczka sklepu odzieżowego kupiła w hurtowni 5 marynarek i zapłaciła 680 zł . Tyle samo zapłaciła za 8 spódnic. Ile złotych zapłaciłaby w tej hurtowni, kupując 8 marynarek i 5 spódnic? Pliss szybko to na jutro.
Odpowiedź

680 zł :5 = 136 136 zł kosztuje jedna marynarka 680zł :8 = 85 85 zł kosztuje spódnica 136zł x8=1088 zł 85zł x5= 425 zł 1088zł + 425zł= 1513zł Opd: Za 8 matrynarek i 5 spódnic zapłaciłaby 1513 zł.

DANE: cena 5 marynarek: 680zł cena 8 spódnic: 680zł   x-cena 1 marynarki y-cena 1 spódnicy   {5x=680 {8y=680   {x=136 {y=85     Cena 8 marynarek: 8*136=1088 Cena 5 spódnic: 5*85=425   1088+425=1513 Za 8 marynarek i 5 spódnic kieroniczka zapłaciłaby 1513zł.  

Dodaj swoją odpowiedź