Jak wygłosić przemówienie na temat agresji w szkole

Witam wszystkich uczniów zgromadzonych tutaj ! Chciałbym poruszyć poważny temat, który staje się niestety coraz bardziej powszechną rzeczą w polskich szkołach. Mowa tu o agresji wśród nastolatków. Skąd się bierza ta nienawiść ? Bójki, nękanie, wyzwiska ? Przecież rodzice wychowali was najlepiej jak potrafili. Na pewno nie wyniesliscie tego z domu. Moze to sposob na odreagowanie stresow wszelkiego rodzaju - wyżycie się na kimś słabszym młodszym. Być może to tylko chęć zaimponowania innym, głupi zakład. Przyczyn może być wiele, ale skutki u ofiar agresji są takie same - strach, czasami nawet sabobójstwo. Nie pozwólmy, aby takie zachowanie rozprzestrzeniało się. Jeżeli jesteś ofiarą przemocy w szkole zgłoś to komuś dorosłemu. Mogą to być rodzice, wychowawca szkolny, pedagog. Można też zadzwonić pod numer tzw. telefonu zaufania. Psycholog udzieli ci tam pomocy. Będziesz anonimowy.   -----   a co do tego jak wygłosić to musisz mówić przekonująco, regulując ton głosu żeby nie zanudzić słuchających. Mów głośno i wyraźnie.

Historia wychowania

Tezy przeglądowe do egzaminu z historii wychowania i myśli pedagogicznej

Oto większość pytań do egzaminu dołączam w załączniku jeszcze dodatkowo historiografie dziejów edukacji

2. siedem modeli wychowania ?powstanie i praktyka.
Wychowanie helleńskie: duże znaczenie przywiązywano do wychowania fiz...