zmieszano dwa rodzaje cukierkow 3kg po x zł za kilogram i 4kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?

zmieszano dwa rodzaje cukierkow 3kg po x zł za kilogram i 4kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?
Odpowiedź

x*3=3x 4*1,5zł+4*x= 6zł+4x 3x+6zł+4x=6zł+7x (7x+6zł)/7 = x+6/7zł Odp. 1 kg mieszanki kosztuje 6/7zł  

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

zmieszano dwa rodzaje cukierkow 3kg po x zł za kilogram i 4kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?

zmieszano dwa rodzaje cukierkow 3kg po x zł za kilogram i 4kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?...

Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3kg po x zł za kilogram i 4kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł.Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3kg po x zł za kilogram i 4kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł.Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?...

Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków :3kg po x zł za kilogram i 4kg w cenie  o 1,5 zł wyższej od x .Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków :3kg po x zł za kilogram i 4kg w cenie  o 1,5 zł wyższej od x .Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?...