Zmieszano dwa rodzaje cukierków :3kg po x zł za kilogram i 4kg w cenie  o 1,5 zł wyższej od x .Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków :3kg po x zł za kilogram i 4kg w cenie  o 1,5 zł wyższej od x .Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki ?
Odpowiedź

3kg = x 4kg = x + 1.5 x+(x+1.5) = 3+4 x+x+1.5=7 2x=7-1.5 2x=5.5 :2 x=2.75 1kg mieszanki kosztuje 2.75 zł. :D Zrobiłam krok po kroku ;) Liczę na NAJ :D

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3kg po x zł za kilogram i 4kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł.Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?

Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3kg po x zł za kilogram i 4kg w cenie o 1,5 zł wyższej od x zł.Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?...