Nie ma miejskiego trybu życia chodzi ci chyba o koczowniczy lub osiadły? Jeśli chodzi ci o koczowniczy to prosze bardzo: Koczowniczy tryb życia polegał na tym że Był jakiś teren i ten niewielki obszar zamieszkiwali ludzie.Gdy przestali polować(chodzi o to że wybili wszystkie zwierzęta)przenieśli śię na inny obszar. Osiadły tryb życia poegał na to że był jakiś obszar i był zamieszkiwany przez ludność.I oni zajmowali się chodowlą zwierząt i rolnictwem (nie przemieszczali się tak jak w koczowniczym trybie życia tu jest te porównanie).
koczowniczy tryb zycia to w ciąglym ruchu i do koczowniczego mozna tak powiedzez zalicza sie miejski
Czym jest turystyka kwalifikowana?
Turystyka kwalifikowana stanowi jedną z najważniejszych i najbardziej dostępnych form aktywnego wypoczynku. W myśl uchwał IX i X Zjazdu PTTK jest najważniejszą dziedziną w działalności Towarzystwa.
„Określenie turystyka kwalif...
Nierówności społeczne
Chyba każdy człowiek, jeżeli nawet nie na co dzień to w niektórych sytuacjach odczuwa, że nie jest równy drugiemu. Państwo, w którym wszyscy byliby równi nie mogłoby istnieć, bo zawsze znajdzie się jakaś cecha, która sprawia, że jede...
Prawne podstawy ochrony środowiska w Polsce i Unii Europejskiej
Prawne podstawy ochrony środowiska w Polsce i Unii Europejskiej
POLSKA
Ochrona przyrody w Polsce ma długą i piękną tradycje. Już w 1347 roku Kazimierz Wielki w Statucie Wiślickim zawarł podstawy prawne ochrony zasobów leś...
Pedagogika czasu wolnego młodzieży
Czas wolny to pojęcie, które znane już było ludziom pierwotnym. Wypoczynek po pracy – podstawowy element wolnego czasu – był zjawiskiem znanym ludzkości od zarania dziejów.
Zgodnie z definicją francuskiego socjologa J.Dumazediera cz...
Pedagogika czasu wolnego młodzieży
Pedagogika czasu wolnego młodzieży
Czas wolny to pojęcie, które znane już było ludziom pierwotnym. Wypoczynek po pracy ? podstawowy element wolnego czasu ? był zjawiskiem znanym ludzkości od zarania dziejów.
Zgodnie z definicj�...