Dyfuzja przekonuje nas o ziarnistej strukturze wszystkich substancji oraz o istnieniu bezładnego ruchu cieplnego cząsteczek materii. Dyfuzja zachodzi w każdym stanie skupienia materii. Intensywność dyfuzji zależy od stanu skupienia materii ( w gazach zachodzi najszybciej, w ciałach stałych- najwolniej). Szybkość dyfuzji zależy od temperatury (wzrasta wraz ze wzrostem temperatury).
Podaj przykład doświadczenia demonstrującego zjawisko dyfuzji: (2 przykłady) Jakim przyrządem mierzymy ciężar? Która z podanych wielkości jest wektorem: ciężar czy masa? Od czego zależy ciężar ciała?
Podaj przykład doświadczenia demonstrującego zjawisko dyfuzji: (2 przykłady) Jakim przyrządem mierzymy ciężar? Która z podanych wielkości jest wektorem: ciężar czy masa? Od czego zależy ciężar ciała?...
Socjologia kultury
SOCJOLOGICZNE POJMOWANIE KULTURY
Od niedawna datuje się zainteresowanie człowieka kulturą ale ona jako taka istniała od początków istnienia człowieka.
Początek to starożytna Grecja (zasady estetyczne demokracja architektura, pyt o c...
Socjologia kultury A. Barska
Socjologia kultury – Wykłady
Tematy:
Socjologiczne ujęcie kultury.
Procesy nabywania kultury.
Mechanizmy wpływu kultury na życie społeczne, - wzory osobowe, systemy aksjonormatywne (wartości i normy).
Uczestnictwo w kultu...
Materiałoznawstwo- odpowiedzi na pytania
1. Przedstawiać budowę atomu.-
Atom jest skupieniem drobnych cząstek materii, zwanych elementarnymi tj: elektrony, protony, neutrony. Protony i neutrony to inaczej nukleony i tworzą one jądro atomu a wokół niego krążą elektrony.
Ka...
Ściąga Technologii Postaci Leku materiały 3 rok - farmacja
CZOPKI - SUPPOSITORIA
Czopki są postacią leku, przeznaczoną do wprowadzania do jam ciała. Zawierają określoną dawkę substancji leczniczych. Substancje lecznicze w czopkach powinny być równomiernie rozproszone w postaci stałej lub rozp...