x- cena kg jabłek y - cena kg gruszek x=80%y 2y+x=5,6 x=0,8y 2y+0,8y=5,6 x=0,8y y=2 x=1,60zł - cena kg jabłek y=2,00zł - cena kg gruszek Odp: Kilogram jabłek kosztuje 1,60 zł , a gruszek 2,00 zł . Wydaje mi się ,że pomogłam ^^ pozdr.
x- cena 1 kg gruszek 80%x=0,8x-cena kilograma jabłek 2x+0,8x=5,60 2,8 x=5,60 x=5,60:2,8 x=2- cena 1 kg gruszek 0,8*2=1,60 - cena 1 kg jablek Odp. Jabłka kosztowały 1,60zł, a gruszki 2 zl za kilogram.
Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek. Za 2 kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5,60 złotych. Jaka jest cena kilograma jabłek, a jaka kilograma gruszek?
Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek. Za 2 kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5,60 złotych. Jaka jest cena kilograma jabłek, a jaka kilograma gruszek?...
pomocy w rozwiązaniu tego: Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek. Za 2 kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5,60 zł.Jaka jest cena kilograma jabłek, a jaka kilograma gruszek?
pomocy w rozwiązaniu tego: Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek. Za 2 kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5,60 zł.Jaka jest cena kilograma jabłek, a jaka kilograma gruszek?...
Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek. Za 2 kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5.60 zł. Jaka jest cena kilograma jabłek, a jaka kilograma gruszek? prosae o najprostsze wyjasinienie
Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek. Za 2 kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5.60 zł. Jaka jest cena kilograma jabłek, a jaka kilograma gruszek? prosae o najprostsze wyjasinienie ...
Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek.Za 2 kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5,60 zł.Jaka jest cena kilograma jabłek, a jaka kilograma gruszek?
Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek.Za 2 kg gruszek i 1 kg jabłek zapłacono 5,60 zł.Jaka jest cena kilograma jabłek, a jaka kilograma gruszek?...
Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek. Za dwa kilogramy gruszek i jeden kilogram jabłek zapłacono 5,60 zł. Jaka jest cena jabłek, a jaka jest cena gruszek?
Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek. Za dwa kilogramy gruszek i jeden kilogram jabłek zapłacono 5,60 zł. Jaka jest cena jabłek, a jaka jest cena gruszek?...