Proszę o szybką odpowiedź;) Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera. Z góry wielkie dzięki:);):-)^_^

Proszę o szybką odpowiedź;) Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera. Z góry wielkie dzięki:);):-)^_^
Odpowiedź

x- cena 1kg sera ⅖x+0,3×18,2=11,26 ⅖x=11,26-5,46 ⅖x=5,8 x=5,8:⅖ x=5,8:0,4 x=14,5 odp. 1kg sera kosztuje 14,5zł. licze na naj ;)

dwie piąte = 0,4 ser = x szynka = y 0,4x + 0,3y = 11,26 y = 18,20 podstawiamy: 0,4x + 0,3 * 18,20 = 11,26 0,4x + 5,46 = 11,26 /-5,46 0,4x = 5,8 /:0,4 x = 14,5 Kilogram sera kosztował 14,50 zł

x-kg sera 2/5x+0.3x18.2=11.26 2/5x+5.46=11.26 2/5x=11.26-5.46 2/5x=5.8 x=14.5

Dodaj swoją odpowiedź