Streszczenie mitu o Syzyfie

Syzyf był królem Koryntu. Często bywał na Olimpie na ucztach. Pewnego razu zdradził poufny sekret Zeusa, co rozgniewało bogów. Wysłali po niego bożka śmierci Tanatosa, jednak Syzyf uwięził go. Ludzie przestali umierać. Bogowie wysłali Aresa, aby uwolnił boga śmierci. Jako pierwszego śmierć dosięgła Syzyfa. Nie mógł on jednak trafić do państwa cieni, gdyż żona nie zakopała jego ciała zgodnie z jego wcześniejszym przykazaniem. Pozwolono mu więc wrócić na ziemię, aby mógł ukarać żonę. Syzyf poszedł, ale nie wrócił.

Bogowie zapomnieli o nim. Żył długo, aż wreszcie przypomniano sobie o nim i wysłano Tanatosa po jego duszę. Za karę Syzyf miał wnieść wielki kamień na górę. Syzyf wziął się do pracy, ale gdy już był u szczytu nagle kamień wyślizgnął mu się i spadł. Tak było za drugim, trzecim, dziesiątym razem. Syzyf ciągle wznosi kamień, ale zawsze tuż przy szczycie on mu się wyślizguje. Jest symbolem pracy, działania niezakończonego sukcesem, bezsensownego.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Napisz w 15 zdaniach streszczenie "mitu o Syzyfie" lub mitu "Jabłko niezgody" z góry dziękuję za pomoc :-)

Napisz w 15 zdaniach streszczenie "mitu o Syzyfie" lub mitu "Jabłko niezgody" z góry dziękuję za pomoc :-)...

Język polski

Napisz streszczenie mitu o Syzyfie. Tylko proszę aby to streszczenie nie było na cztery linijki!!!! Potrzebuje na dzisiaj!!! Daje NAJ!!!!

Napisz streszczenie mitu o Syzyfie. Tylko proszę aby to streszczenie nie było na cztery linijki!!!! Potrzebuje na dzisiaj!!! Daje NAJ!!!!...

Język polski

Streszczenie mitu o Syzyfie. W 5 zdaniach

Streszczenie mitu o Syzyfie. W 5 zdaniach...

Język polski

Potrzebuje streszczenie mitu o Syzyfie

Potrzebuje streszczenie mitu o Syzyfie...

Język polski

Kto pomoże? Bardzo, ale to bardzo kródkie streszczenie mitu o " Syzyfie " Plis man na jutro ;_(

Kto pomoże? Bardzo, ale to bardzo kródkie streszczenie mitu o " Syzyfie " Plis man na jutro ;_(...

Język polski

PILNE!!! :) Napisz streszczenie mitu o Syzyfie na podstawie punktów planu : 1. Bądź uczciwy 2. Nie plotkuj 3. Doceniaj to , co masz 4. Trzymaj język za zębami 5. Nie zdradzaj cudzych sekretów 6. Pamiętaj o winie i karze POMOCY!!!!!!!!!!

PILNE!!! :) Napisz streszczenie mitu o Syzyfie na podstawie punktów planu : 1. Bądź uczciwy 2. Nie plotkuj 3. Doceniaj to , co masz 4. Trzymaj język za zębami 5. Nie zdradzaj cudzych sekretów 6. Pamiętaj o winie i karze POMOCY!!!!...