rozwiąż poniższe układy równań metodą podstawiania  1. 4x+2y=6     9x-7y=25 2. 2(x-y)-10=4     x=-3y+3(y+1) 

rozwiąż poniższe układy równań metodą podstawiania  1. 4x+2y=6     9x-7y=25 2. 2(x-y)-10=4     x=-3y+3(y+1) 
Odpowiedź

rozwiazanie w zalaczniku

1. 4x+2y=6 9x-7y=25 4x+2y=6/2 2x+y=3 y=3-2x 9x-21+14x=25 23x=46 x=2 y=3-4 y=-1 2. 2(x-y)-10=4 x=-3y+3y+3 2x-2y=14 x=3 x-y=7 x=3 y=-4

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

1.Rozwiąż metodą podstawiania poniższe układy równań: a) 5x + 2y = 2,7 x + 5y = 1 b) 2x + y = 2 1/2 3x + 4y = 5 c) 1/2 x - 1/4 y = 4 2/3 x + 1/2 y = 2 d) 2x + 4y = -7 4x - 3y = 8

1.Rozwiąż metodą podstawiania poniższe układy równań: a) 5x + 2y = 2,7 x + 5y = 1 b) 2x + y = 2 1/2 3x + 4y = 5 c) 1/2 x - 1/4 y = 4 2/3 x + 1/2 y = 2 d) 2x + 4y = -7 4x - 3y = 8...

Matematyka

1.Rozwiąż metodą podstawiania poniższe układy równań. a)   5x+2y =2,7        x+5y =1   c)   1/2x-1/4y =4        2/3x+1/2y =2   e)    y =2x-1         3(x+2) =5(y-2) g)    2(x+3)-3(y-2) =-4         3(x+y+2) =2(2x+y+6) 

1.Rozwiąż metodą podstawiania poniższe układy równań. a)   5x+2y =2,7        x+5y =1   c)   1/2x-1/4y =4        2/3x+1/2y =2   e)    y =2x-1         3(x+2) =5(y-2) g)    2(x+3)-3(y-2) =-4         3(x+y+2) =2(2x+y+6)�...

Matematyka

Rozwiąż metodą podstawiania poniższe układy równań: a) 1/2x + 1/4y = 4 2/3x + 1/2y = 2 b) 2x + 4y = -7 4x - 3y = 8 c) y = 2x - 1 3(x+2) = 5(y-2)

Rozwiąż metodą podstawiania poniższe układy równań: a) 1/2x + 1/4y = 4 2/3x + 1/2y = 2 b) 2x + 4y = -7 4x - 3y = 8 c) y = 2x - 1 3(x+2) = 5(y-2)...

Matematyka

Rozwiąż metodą podstawiania poniższe układy równaŃ : A) {5x+2y= 2,7 { x+5y=1 b) {2x+y= 2½ { 3x+4y=5 c) {½x - ¼ y = 4 {⅔x + ½ y=2 d) {2x+4y=-7 {4x-3y=8 ; )

Rozwiąż metodą podstawiania poniższe układy równaŃ : A) {5x+2y= 2,7 { x+5y=1 b) {2x+y= 2½ { 3x+4y=5 c) {½x - ¼ y = 4 {⅔x + ½ y=2 d) {2x+4y=-7 {4x-3y=8 ; )...

Matematyka

UKŁADY RÓWNAŃ Zadanie pierwsze: Zapisz układ równań, który pozwoli Ci rozwiązać zadanie "Za 3kg gruszek i 5 kg jabłek zapłacono 22 zł, a za 5 kg gruszek i 2kg jabłek zapłacono 20 zł. Ile kosztuje 1kg gruszek, a ile 1kg jabłek?" Przyjmij oznaczenia: x

UKŁADY RÓWNAŃ Zadanie pierwsze: Zapisz układ równań, który pozwoli Ci rozwiązać zadanie "Za 3kg gruszek i 5 kg jabłek zapłacono 22 zł, a za 5 kg gruszek i 2kg jabłek zapłacono 20 zł. Ile kosztuje 1kg gruszek, a ile 1kg jabłek?" ...