Przesłanie pana cogito: interpretacja

Wiersz Zbigniewa Herberta "przesłanie Pana Cogito" jest swego rodzaju poradnikiem jak postępować właściwie.Autor namawia aby isc dumnym pełnym honoru i godności wśród tych, którzy są słabi, skuruszeni przepełnieni strachem. Według Herberta musimy udowodnić swoją prawość dobro miłość. Nie możemy poddawać sie strachowi musimy wierzyć w słuszność swych ideałów.Mowi o tym ze trzeba ćwiczyć skromnosc i pokore,być wrazliwym uczciwym wobec siebie i innych szukać w sobie uczuć - miłości przyjaźni godności szacunku i okazywać je bo one są gwarancją wszystkiego. Autor chce przekazać ze walka o dobro na świecie to wyzwanie dla człowieka za które nie należy oczekiwać nagrody. Musimy pielęgnować w sobie mądrosc miłość prawde i dobro chociaz zostajemy wyśmiani przez innych. Lecz dzięki temu stajemy się bardziej wartościowymi i wielkimi ludźmi.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Przesłanie Pana cogito. Interpretacja

Przesłanie Pana cogito. Interpretacja...

Język polski

Analiza i interpretacja wiersza Zbigniewa Herberta pt: "Przesłanie Pana Cogito"

Swoją analizę i interpretację wiersza chciałabym rozpocząć od zaprezentowania pokrótce sylwetki Zbigniewa Herberta.
Zbigniew Herbert, wybitny poeta, eseista, autor utworów dramatycznych i słuchowisk urodził się 29 października 1924 r...

Język polski

Analiza i interpretacja wiersza Z. Herberta "Przesłanie Pana Cogito"

Utwór Zbigniewa Herberta pt. "Przesłanie Pana Cogito" jest liryką bezpośrednią, gdyż podmiot liryczny zwraca się do nas, używając apostrof.
Wiersz posiada wiele środków stylistycznych, tj. epitety, np. "ostatnią nagrodę", metafory...

Język polski

Analiza i interpretacja "Przesłanie Pana Cogito".

Utwór Zbigniewa Herberta pt. "Przesłanie Pana Cogito" jest liryką bezpośrednią, gdyż podmiot liryczny zwraca się do nas, używając apostrof.
Wiersz posiada wiele środków stylistycznych, tj. epitety, np. "ostatnią nagro...

Język polski

Interpretacja wiersza Zbigniewa Herberta "Przesłanie pana Cogito"

Wiersz Zbigniewa Herberta „ Przesłanie pana Cogito” jest typowym kodeksem etyki i przedstawieniem postawy walczącej o godność ludzkiego życia. Jest swego rodzaju poradnikiem jak postępować właściwie.
Herbert w swoim wierszu mówi �...