225 % - 45 100% - x 4500/225= 20 20zł cena jednego podrecznika 45-20= 25 25zł cena drugiego podre prosze o najjj
x- cena pierwszego podręcznika x+25%x= x+0,25x= 1,25x - cena drugiego podręcznika x+1,25x= 45 zł 2,25x= 45 zł x= 20 zł 1,25*20= 25 zł Odp. Pierwszy podręcznik kosztuje 20 złotych, a drugi 25 złotych. Liczę na naj :)
Za dwa różne podręczniki zapłacono 45 zł. Ile kosztuje każdy podręcznik, jeżeli jeden jest o 25% droższy od drugiego? Proszę o obliczenia i wyjaśnienie sposobu rozwiązania zadania
Za dwa różne podręczniki zapłacono 45 zł. Ile kosztuje każdy podręcznik, jeżeli jeden jest o 25% droższy od drugiego? Proszę o obliczenia i wyjaśnienie sposobu rozwiązania zadania...
Za dwa różne podręczniki zapłacono 45 złoty. Ile kosztuje każdy podręcznik jeżeli jeden jest o 25% droższy od drugiego?
Za dwa różne podręczniki zapłacono 45 złoty. Ile kosztuje każdy podręcznik jeżeli jeden jest o 25% droższy od drugiego?...
Za dwa różne podręczniki zapłacono 45 zł. Ile kosztuje każdy podręcznik, jeżeli jeden jest o 25% droższy od drugiego ?
Za dwa różne podręczniki zapłacono 45 zł. Ile kosztuje każdy podręcznik, jeżeli jeden jest o 25% droższy od drugiego ?...
Za dwa różne podręczniki zapłacono 45 zł . ile kosztuje każdy podręcznik jeżeli jeden jest o 25 % droższy od drugiego ?
Za dwa różne podręczniki zapłacono 45 zł . ile kosztuje każdy podręcznik jeżeli jeden jest o 25 % droższy od drugiego ?...
Za dwa różne podręczniki zapłacono 45 zł. Ile kosztuje każdy podręcznik jeżeli jeden jest o 25 % droższy od drugiego? PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ Z GÓRY DZIĘKUJĘ :) xD ;p
Za dwa różne podręczniki zapłacono 45 zł. Ile kosztuje każdy podręcznik jeżeli jeden jest o 25 % droższy od drugiego? PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ Z GÓRY DZIĘKUJĘ :) xD ;p...