Za dwa różne podręczniki zapłacono 45 zł. Ile kosztuje każdy podręcznik, jeżeli jeden jest o 25% droższy od drugiego? Proszę o obliczenia i wyjaśnienie sposobu rozwiązania zadania
Za dwa różne podręczniki zapłacono 45 zł. Ile kosztuje każdy podręcznik, jeżeli jeden jest o 25% droższy od drugiego?
Proszę o obliczenia i wyjaśnienie sposobu rozwiązania zadania