Za dwa różne podręczniki zapłacono 45 zł. Ile kosztuje każdy podręcznik jeżeli jeden jest o     25 % droższy od drugiego? PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ Z GÓRY DZIĘKUJĘ :) xD ;p

Za dwa różne podręczniki zapłacono 45 zł. Ile kosztuje każdy podręcznik jeżeli jeden jest o     25 % droższy od drugiego? PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ Z GÓRY DZIĘKUJĘ :) xD ;p
Odpowiedź

x-1 podręcznik x+25%x-drugi podręcznik x+x+0.25x=45 2.25x=45 x=20 jednen kosztuje 20zł, a drugi 25zł

a  - cena I a+25%a - cena II a+a+25%a=45 2a+0,25a=45 2,25a=45 a=45/2,25 a=20zl cena I 20+25%*20=20+0,25*20=20+5=25zl cena II

Dodaj swoją odpowiedź