Charakterystyka Tomka Wilmowskiego

Tomek Wilmowski to główny bohater powieści Alfreda Szklarskiego, pt. "Tomek w krainie kangurów". Urodził się 25 grudnia 1888 r. w Warszawie. Był jedynakiem. Mieszkał w Warszawie razem z rodziną Karskich, gdyż ojciec - Andrzej Wilmowski, musiał uciekać za granicę, a matka zmarła w czasie wojny. Ojciec Tomka był łowcą dzikich zwierząt, które sprowadzał do różnych ogrodów zoologicznych.

Chłopiec był wysoki, dobrze zbudowany, miał niebieskie oczy i blond włosy. Był bardzo dobrym strzelcem.

Tomek często wykazywał się wielką odwagą i opanowaniem. Uratował przyjaciela ojca - Jana Smugę, przed dzikim tygrysem, oddając celny strzał między oczy zwierzęcia. Był zdolnym uczniem, fascynowała go geografia tak jak w młodości jego ojca. Poza tym był uczciwy, prawdomówny i wielkoduszny.

Zdarzało się, że pozbawiając się rozwagi i używania wrodzonej ciekawości, spotykało go wiele przygód, nie zawsze miłych, z których wychodził obronną ręką, dzięki pomocy swoich przyjaciół i dzięki własnym umiejętnościom.

Postać Tomka Wilmowskiego bardzo mnie zaciekawiła. Jest on prawdziwym wzorem, posiadającym cechy osobowe godne naśladowania przez każdego.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego z "Tomka w krainie kangurów"

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego z "Tomka w krainie kangurów"...

Język polski

charakterystyka tomka wilmowskiego z książki Alfreda Szklarskiego ,,Przygody tomka w krainie kangurów'

charakterystyka tomka wilmowskiego z książki Alfreda Szklarskiego ,,Przygody tomka w krainie kangurów'...

Język polski

wypracowanie ,,charakterystyka Tomka wilmowskiego" z tomka w krainie kangurow. blagam mam to na jutro. az 50 pkt!!!

wypracowanie ,,charakterystyka Tomka wilmowskiego" z tomka w krainie kangurow. blagam mam to na jutro. az 50 pkt!!!...

Język polski

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Plisssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss albo innej postaci z ,,Tomka w krainie kangurów"

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Plisssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss albo innej postaci z ,,Tomka w krainie kangurów"...

Język polski

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego

CHARAKTERYSTYKA TOMKA WILMOWSKIEGO

Głównym bohaterem powieści pt. ,,Tomek w Krainie Kangurów” jest 14 letni Tomek Wilmowski.Urodził się 25 grudnia 1888r. w Warszawie. Od śmierci matki był sierotą,a jego ojciec uciekł za granic...

Język polski

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego z lektury pt. ,, Tomek w krainie kangurów " Daję Najjj

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego z lektury pt. ,, Tomek w krainie kangurów " Daję Najjj...