Charakterystyka Tomka Wilmowskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Plisssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss albo innej postaci z ,,Tomka w krainie kangurów"

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Plisssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss albo innej postaci z ,,Tomka w krainie kangurów"
Odpowiedź

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego Tomek Wilmowski to główny bohater powieści Alfreda Szklarskiego, pt. ?Tomek w krainie kangurów?. Urodził się 25 grudnia 1888r. w Warszawie. Był jedynakiem. Mieszkał w Warszawie razem z rodziną Karskich, gdyż ojciec- Andrzej Wilmowski, musiał uciekać za granicę, a matka zmarła w czasie wojny. Ojciec Tomka był łowcą dzikich zwierząt, które sprowadzał do różnych ogrodów zoologicznych. Chłopiec był wysoki, dobrze zbudowany, miał niebieskie oczy i blond włosy. Był bardzo dobrym strzelcem. Tomek często wykazywał się wielką odwagą i opanowaniem. Uratował przyjaciela ojca- Jana Smugę, przed dzikim tygrysem, oddając celny strzał między oczy zwierzęcia. Był zdolnym uczniem, fascynowała go geografia, tak jak w młodości jego ojca. Poza tym był uczciwy, prawdomówny i wielkoduszny. Zdarzało się, że pozbawiając się rozwagi i używania wrodzonej ciekawości, spotykało go wiele przygód, nie zawsze miłych, z których wychodził obronną ręką, dzięki pomocy swoich przyjaciół i dzięki własnym umiejętnościom. Postać Tomka Wilmowskiego bardzo mnie zaciekawiła. Jest on prawdziwym wzorem, posiadającym cechy osobowe godne naśladowania przez każdego.

Tomek Wilmowski to główny bohater powieści Alfreda Szklarskiego. Urodził się 25 grudnia 1888r. w Warszawie. Był jedynakiem. Mieszkał w Warszawie razem z rodziną Karskich, gdyż ojciec- Andrzej Wilmowski, musiał uciekać za granicę, a matka zmarła w czasie wojny. Chłopiec był wysoki, dobrze zbudowany, miał niebieskie oczy i blond włosy. Był bardzo dobrym strzelcem. Tomek często wykazywał się wielką odwagą i opanowaniem. Uratował przyjaciela ojca- Jana Smugę, przed dzikim tygrysem, oddając celny strzał między oczy zwierzęcia. 

Dodaj swoją odpowiedź