Charakterystyka Tomka Wilmowskiego z lektury pt. ,, Tomek w krainie kangurów " Daję Najjj

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego z lektury pt. ,, Tomek w krainie kangurów " Daję Najjj
Odpowiedź

 Głównym bohaterem powieści pt. ”Tomek w krainie kangurów” jest 13 letni Tomek Wilmowski. Mieszka on w Warszawie razem ze swoją rodziną: wujkiem, ciocią i rodzeństwem ciotecznym.  Tomek był dobrze zbudowanym, eleganckim blondynem. W książce nie posiadamy jednak za wiele informacji na temat jego wyglądu zewnętrznego. Jego stosunek do innych ludzi był życzliwy, otwarty, ciepły. Tomek potrafił okazywać szacunek innym ludzi nawet, jeśli nie przepadał za nimi. Postać była wymagająca wobec siebie, obowiązkowa, pracowita, odpowiedzialna i sądzę, że właśnie to sprawiało, że szybko się uczył. Tomek lubił geografię i przyrodę. Oba przedmioty były jego ulubionymi w szkole. Dlatego właśnie był wrażliwy na piękno przyrody.  Moim zdaniem ta postać była bardzo pozytywna. Tomek dobrze się uczył, posiadał dużą wiedzę i różne umiejętności. Ten bohater zaimponował mi. Chcę naśladować jego zachowanie.

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego Tomek Wilmowski to główny bohater powieści Alfreda Szklarskiego, pt. ?Tomek w krainie kangurów?. Urodził się 25 grudnia 1888r. w Warszawie. Był jedynakiem. Mieszkał w Warszawie razem z rodziną Karskich, gdyż ojciec- Andrzej Wilmowski, musiał uciekać za granicę, a matka zmarła w czasie wojny. Ojciec Tomka był łowcą dzikich zwierząt, które sprowadzał do różnych ogrodów zoologicznych. Chłopiec był wysoki, dobrze zbudowany, miał niebieskie oczy i blond włosy. Był bardzo dobrym strzelcem. Tomek często wykazywał się wielką odwagą i opanowaniem. Uratował przyjaciela ojca- Jana Smugę, przed dzikim tygrysem, oddając celny strzał między oczy zwierzęcia. Był zdolnym uczniem, fascynowała go geografia, tak jak w młodości jego ojca. Poza tym był uczciwy, prawdomówny i wielkoduszny. Zdarzało się, że pozbawiając się rozwagi i używania wrodzonej ciekawości, spotykało go wiele przygód, nie zawsze miłych, z których wychodził obronną ręką, dzięki pomocy swoich przyjaciół i dzięki własnym umiejętnościom. Postać Tomka Wilmowskiego bardzo mnie zaciekawiła. Jest on prawdziwym wzorem, posiadającym cechy osobowe godne naśladowania przez każdego.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego z lektury pt. ,, Tomek w krainie kangurów " Daję Najjj

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego z lektury pt. ,, Tomek w krainie kangurów " Daję Najjj...